Підготовка порошкових матеріалів для 3D друку
Кафедра смарт технологій вже рік працює над розробкою технології та обладнання для сфероідезації порошків для 3D друку. Сучасне пошарове лазерне спікання (SLS/SLM) використовує тільки порошки у вигляді ідеальних сфер. Це і зрозуміло, адже сфери самі впорядковуються у просторі і завдяки цьому, шар має однакову щільність. Чого не можна сказати про звичайні порошки у вигляді ламаних камінців.
В процесі досліджень виникла ідея застосувати технології напилення порошків із застосуванням дугової плазми для завдань сфероідезації. Дослідження проводили на плазмотроні власної розробки. Обробляли керамічний порошок оксиду алюмінію (AL2O3). Досліди показали великий відсоток сфероідезації. На фото приведені світлини з електронного мікроскопа, що виявляють структуру порошків. При спостереженні у звичайний оптичний мікроскоп кульки оксиду алюмінію мають блискучу поверхню і нагадують перлини.
Технологія потребує подальшого доопрацювання.
Кафедра смарт технологій вирішила залучити до роботи студентів, що закінчують бакалаврат. Запропоновано у якості дипломних робіт Ільїну Дмитру розробити конструкцію зварного нержавіючого реактора, а Волинець Анастасії – вдосконалену конструкцію плазмотрона та дозатора.
Далі буде.
Розрахунок конкурсного бала та шанси на ступ на спеціальність 131 «Прикладна механіка» інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О.Патона (КПІ ім. Ігоря Сікорського). Запрошуємо до навчання https://smart-kpi.kyiv.ua/
Геннадій Жук – директор ДП “ДКТБ ІЕЗ ім. Є.О. ПАТОНА НАНУ” розповідає про свою діяльність у області зварювання та наших випускників. Спеціальність 131 «Прикладна механіка» інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О.Патона (КПІ ім. Ігоря Сікорського). Запрошуємо до навчання https://smart-kpi.kyiv.ua/